Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека

Тетяна Чернета

Чернета  Тетяна Олександрівна

Адміністрація та колектив ДОУНБ ім. Первоучителів слов'янських Кирила і Мефодія щиро дякують Тетяні Олександрівна Чернеті за подаровані бібліотеці книжкові видання  «Життєтворчість, огранена долею» та  «Бандурне мистецтво Дніпропетровщини: від аматорства до академізму».

Тетяна Олександрівна Чернета  – бандуристка, викладач, дослідниця кобзарства і бандурного мистецтва, кандидат мистецтвознавства, старший викладач Національної академії керівних кадрів Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв, член Національної спілки кобзарів України та Асоціації діячів естрадного мистецтва України.

   Народилася Тетяна Чернета у 1981 року на Дніпропетровщині. Закінчила Дніпропетровське державне музичне училище ім. М.І. Глінки (2001), Національну музичну академію ім. П.І. Чайковського (2006), аспірантуру Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв (Київ, 2010).

    У літературному доробку нашої шановної дарувальниці бібліографічне видання «Лідія Воріна» (2009) з серії «Видатні музиканти Дніпропетровщини», започаткованої Дніпропетровською консерваторією ім. М.І. Глінки. (Цю книгу можна читати онлайн на сайті ДОУНБ https://old.libr.dp.ua/virt%20vist/vorina_text.pdf ).

  Також Тетяна Олександрівна автор наукових статей та дисертаційного дослідження «Бандурне мистецтво Дніпропетровщини: від аматорства до академізму» (2012). Як науковець вона брала участь у багатьох міжнародних та всеукраїнських наукових конференціях, симпозіумах, наукових та методичних семінарах.

     Тетяна Олександрівна Чернета вже давно підтримує партнерські та дружні стосунки з нашою бібліотекою.


Чернета , Тетяна Олександрівна. Життєтворчість, огранена долею [Текст] / Т. О. Чернета; за заг. ред. Т. І. Люріної. – Корсунь-Шевченківський: ФОП Гаврищенко В. М., 2014. – 158 с.: іл.

  У книзі «Життєтворчість, огранена долею» розповідається про відомого українського діяча культури і мистецтва, педагога, пропагандиста бандури і народної пісні, заслуженого працівника культури України, члена Національної всеукраїнської музичної спілки та Національної спілки кобзарів України, лауреата та дипломанта міжнародних, всеукраїнських, регіональних, обласних конкурсів і фестивалів кобзарського і бандурного мистецтва Юрія Михайловича Задою. Вміщено спогади рідних, друзів та колег, світлини з життя та діяльності талановитого керівника капели бандуристів – Людини незгасимої енергії й мудрості та життєвого досвіду з чітко вираженою громадянською і національно-патріотичною позицією.


Чернета , Тетяна Олександрівна. Бандурне мистецтво Дніпропетровщини: від аматорства до академізму [Текст] : монографія / Т. О. Чернета. – К.: НАКККіМ, 2017. – 256 с.: іл.

У монографії «Бандурне мистецтво Дніпропетровщини: від аматорства до академізму» комплексно висвітлено регіональні особливості бандурного мистецтва Дніпропетровщини, процесу професіоналізації й академізації його вагомих складових: виконавства та освіти. Значну увагу приділено аматорському й професійному виконавству на бандурі в сольному й ансамблевому жанрах, освіті, доробку майстрів музичних інструментів, концертно-фестивальній практиці бандуристів краю. На підставі детального дослідження цього явища національної музичної культури спростовано поширену думку про непопулярність бандурного мистецтва на теренах Дніпропетровської області у XX столітті.

  Видання адресоване фахівцям у галузі культурології, мистецтвознавства, музеєзнавства, органології, викладачам, аспірантам і студентам мистецьких закладів освіти, усім зацікавленим питанням української культури.

   Щиро бажаємо Тетяні Олександрівні нових цікавих зустрічей, сподіваємося на подальшу співпрацю та чекатимемо її нових видань. 










Mobilize your Site
View Site in Mobile | Classic
Share by: