Přidat článek mezi oblíbené Zasílat nové komentáře e-mailem Test rychlosti TP-Link vs Mikrotik

Testujem doma Omadu od TP-Linku (cely set od routra, cez kontroler, switche az po AP) a tak ma napadlo v ramci testu porovnat Tp-Link s Mikrotikom co mam doma. Vysledok neprekvapil, TP-Link poskytol toho viac, ale napriek tomu si ho doma nenasadim, pretoze...ale to by bolo uz na ine video, mozno sa o tom zmienim vo videu o Omada systeme.

Testovane ap boli Mirotik ax2 a za TP-Link sutazil EAP610 - AX1800

Předmět Autor Datum
MaSo
fleg
verbprevent
Mikestalin
touchwood
fleg

V podstate ano, ale akonahle narazis na problem vyrazne lahsie ho opravis na MT ako na TP-Linku a to dokonca aj na Omade, ktora je urcena do vacsich podnikov, ci objektov.O spravovani siete, ci cokolvek co potrebujes urobit na sieti tak lepsie zariadenie na managment nepoznam...a to vratane inak peknych a sikovnych UBNT, ktore ak funguju su uplne super na prehlad, ale ak sa nieco poserie dos blbo sa debuguju pre mna.

MTsa vzdy drzali stranou, co sa tyka rychlosti a uprednostovali stabilitu...ak si spominas na stole som dosiahol s MT 900Mb/s, co je maximum co sa z toho da vymackat, takze urcite na to ma fyzicky.
A test nebol celkom fer, pretoze Mt ma tiez odnoz ax2 v stropnom prevedeni, ktoru bohuzial nemam doma (len starsi typ, bez ax) a ktovie akoby test dopadol s tymo AP.
Povedal by som asi, ze cim horsia situacia (prekazky, rusenie a pod) tym lepsie by si MT oproti TP-Linku stal.

Tak existuje ještě Cisco... ale to je cenově o galaxii dál. Proto je MKT takové Cisco pro chudé.

Omada není špatná, ale je to lowendové řešení, které má stále ještě semtam nějakou chybu. Na druhou stranu za velké řešení na Omadě je k dispozici jen 1-2 AP v podání UBQ, takže ono to smysl dává, tím spíš, že v Omadě jsou i velké PoE switche, ne ty 120W chcípáky UBQ.

Zpět na články Přidat komentář k článku Nahoru

Build a Mobile Site
View Site in Mobile | Classic
Share by: