Přidat otázku mezi oblíbené Zasílat nové odpovědi e-mailem Paragon Recovery aplikace mi vytvořila nějaký soubor ale nevím jak z něj stahnout potřebný data.

[b][i][b]Paragon Recovery aplikace mi vytvořila nějaký hromadný soubor ale nevím jak z něj stáhnout potřebný data.Jedná se o to že jsem tento recovery program použil na vytažení dat z externího disku který má poškozený MFT, ale předpokládal jsem že uvidím klasické soubory z tohoto externího disku ale místo toho je tam jen seznam souborů bez informace jak je lze otevřít nebo co s tím udělat dál.

Předmět Autor Datum
host
donecek
Wikan
donecek
jjj
donecek
jjj
Zdenál
donecek
jjj
donecek
Zdenál
donecek
fleg
donecek
fleg
donecek
dsa
donecek
Zdenál
donecek
fleg
donecek
L-Core
jjj
donecek
host
donecek
host
jjj
donecek
ml1
donecek
Zdenál
syndrom
host
syndrom
LamaLama
dsa
donecek
host
donecek
brum brum
fleg
brum brum
donecek
donecek
donecek
brum brum
donecek
brum brum
donecek
lední brtník
donecek
brum brum
donecek
Zdenál
donecek
dsa
brum brum
donecek
brum brum
donecek
brum brum
donecek
donecek
dsa
Zdenál
donecek
Zdenál
syndrom
donecek
donecek
brum brum
donecek
donecek
Bing AI
donecek
brum brum
donecek


Bohužel kdyby to mělo i jen nepatrnou příponu tak bych si nějak poradil, ale s něčím podobným jsem se nesetkal.Je toho 232 G takže celý obsah externího disku který nejde zpřístupnit protože je poškozený Managed file transfer (MFT).
V příloze zasílám jak ta složka vypadá uvnitř...

Díky moc za ten odkaz, ale bohužel ten spíše pojednává právě o tom jak se dostat na nějakém disku k jednotlivým složkám, ale mě se již podařilo je dostat pomocí Paragonu na můj počítač z toho externího disku asi 232 G, ale v podobě kdy nevím co s tím protože nikde nemohu najít informaci jak to použít jestli vůbec...


V tomto případě to byl Paragon, ale nezdá se mi že zde vůbec existuje něco čím by se to dalo otevřít.
Hledal jsem v jejich návodech ale nic jsem nenašel. Také jsem viděl na jejich FB jak si jiní zákazníci stěžují jaká je jejich podpora špatná, takže to nevypadá moc dobře, že?

Neumíš hledat? První odkaz z dotazu "How Open PVHD file" - https://filext.com/file-extension/PVHD :

You need a suitable software like Backup & Recovery Suite from Paragon Technologie GmbH to open a PVHD file.

Samozřejmě máš v textu odkaz na uvedený "Backup & Recovery Suite" - https://www.paragon-software.com/new-paragon-backup-recovery-free-released/ . A na té stránce máš přímo napsáno:

Availability: Paragon Backup & Recovery Free is available to home users at no cost at https://www.paragon-software.com/free/br-free/

Opět s odkazem na https://www.paragon-software.com/free/br-free/#
Stáhnout si to už musíš sám.


Díky velmi za tyto cenné informace a chtěl bych jen dodat, že to nebylo o tom jestli umím a nebo neumím hledat, protože i tam jsem byl a četl jsem to, ale protože jsem ještě neznal souvislosti mezi těmi staženými soubory a tímto zde popsaným programem a že se tím pomocí tohoto otevírají tyto soubory tak jsem to musel pochopitelně přejít, že?
Zapracuji na tom, i když už jsem s tím asi nevědomky něco dělal, protože vše už od počátku mám nainstalované, ale holt se těmi komplikovanými systémy musím nějak prokousat ke zdárnému konci, že?

Nedělám si bohužel srandu, něco jsem vytvořil má to dle dat všechno to co na tom disku bylo, ale ten Paragon asi nemá zdarma to aby se to nějak nekomplikovaně otevřelo a soubory se ukázali jako reálné.
No asi to ještě vezme hodně studia tomu přijít na kloub, se dá říct...
Ono totiž kdyby to všechno fungovalo jak má a jednodužše tak by to byl asi jediný zdarma program který se dostal přes tu hradbu nefunkčního MTF a dokázal odsud něco resp. všechno dostat, ale v podobně která je pro mne stále záhadou, že?

OT:
Minule som pozeral obraty firiem venujucim sa obnove dat, pretoze zakaznik si dodrbal externy disk, ktory mu zapnuty spadol a bolo treba menit hlavicky, co je otravna robota, ktoru som v minulosti robil aj ja ja, ale uz ma to nebavi, takze to nechavam na inych.
K veci...nahodne vybrane 3-4 firmy medzirocne obratovo nestupali, naopak klesli.
Dovod?
Zalohovanie.
Takze vazeni...zalohovat, zalohovat, zalohovat. Zrovna vcera som instalaoval u zakaznika TS-230, nastavil zalohovanie na dennej baze, takze uz nkdy nebude musiet riesit nejake obnovanie dat.

Jsou-li ta data opravdu důležitá, měl jsi je zálohovat. Pokud jsi to nedělal, nebo o zálohu nějakým způsobem přišel, svěř obnovu profíkům. Aspoň já bych zcela určitě takto postupoval.Jakýkoliv jiný postup (zejména pokusničení v domácích podmínkách) znamená, že ta data zase až tak důležitá nejsou.

Ano souhlasím, ale nejsem v ČR a zdejší jediná opravna co to dělá mě před pár měsíci podvedla, tak mě na ně ještě zlost nepřešla, tak jsem hledal alternativu v podobě nějakého zdarna programu.Jde jen porušené MFT, a když by byl program který stahne 232G dat bez omezení tak je věc vyřešena, protože potom disk naformátuji a pofachčí dál.... a já na něj dám zpátky těchto 232G dat...

Asi takto.Ak su data dolezite tak:

- zalohujes
- ak nie zaplatis desiatky eur za program na obnova dat
- ak nepomoze zaplatis radovo az tisice eur za ich obnovu

Ak nic z tohoto nie si ochotny robit data nie su dolezite, takze sa vobec nemusime vzrusovat.

Btw moj prispevok bol o tom, ze suverenne najlacnejsia a najspolahlivejsia varianta je zalohovanie.


Neměl bych naprosto nic proti této odpovědi, a jen upřesním, jedná se o 232G filmů.
Zálohování znamená že je musím nakopírovat a mít dalších 232G někde kde tu zálohu umístím,že? Pochopitelně filmy jsou z již neexistujícího slavného ULOŽ TO, takže jsou cenné protože je jen těžko lze jinde sehnat, že?
Ale kolik lidí si kopíruje filmy dvakrát, že?
Ale díky je mi nyní jasné že žádný zdarma program na stažení 232 G dat z porušeného MFT na externím disku neexistuje...

Su ludia, ktori zalohuju.A su ludia, ktori sa to este nenaucili. Bohuzial sa to vacsinou naucia tou najhorsou moznou cestou. Pretoze to ignoruju, alebo ich to nezaujima.

Vseobecne, zabudni na akykolvek program, ktory je kvalitny a zaroven zadarmo. Obnova dat je vynosny biznis a len blbec by siel takto sam proti sebe. Pokial clovek vie co robi a ma dobry program, nieje problem MFT obnovit, pretoze je na disku drzana v niekolkych zalohach. Ak by aj toto neslo, vzdy mozes data z disku vytiahnut, pretoze tam stale su. Akurat si budes musiet rucne subory pozriet aby si videl co v ktorom je, lebo prides o adresarovu strukturu, alebo ich nazvy.

Pokial je na disku akekolvek ine poskodenie, pripadne sa nan zapisovalo pocas pokusu o obnovu dat, sanca na uspesnu obnovu prudko klesa a netreba sa cudovat.V tvojom pripade, nevies vobec co robis a nemal si na to vobec sahat. Je dost mozne ze si si data odfajcil ty sam svojimi pokusmi. Mal si to dat firme na obnovu dat.

Do buducna budes isto dolezite veci zalohovat.

Máš pravdu, ale ono zálohovat 232Gb dat chce mít pořád další disky,takže je to takové balancování na hraně co je levnější, že?
Ano recovery dat, je to byznys a poznávám to na své peněžence, a obzvláště když se chce druhé lidi podvádět a lhát jim o skutečném stavu disku, že?...
Dnes vím že jsem měl externí box otevřít a zkontrolovat pevný disk zda je poškozený, či ne, předtím než to dávat těmhle mistrům, že?

No jo kecy to sice jsou, ale když jdou filmy stažené z bývalého Ulož to do stovek Gb tak zálohování je věc jaksi problematická, že?
A bohužel zatím nevím zda existuje nějaká náhrada za to Ulož to, takže pokud ano tak ty filmy cenné nejsou, že?
Ale jak opakuji je pravda že kdybych schválně z nevědomosti nenechal externí disk zapojený v laptopu tak se to nikdy nestalo aby se poničil ten MFT system...

Samé výmluvy. Tak ještě jednou - buď data (např. filmy) pro tebe důležitá jsou = zálohuješ i kdyby měly 50 TB nebo zas tak důležitý nejsou = počítáš s tím, že o ně přijdeš.

Při dnešních cenách a kapacitách disků to zas není taková tragédie.

I kdyby Uloz.to existovalo, nemůžeš spoléhat na to, že tam ty filmy budou uložené věčně. Kvůli autorským právům atd...

Jezisi uz netrep. Zalohovanie nieje nic problematicke, je to len banalne kopirovanie dat. Je fuk, kolko toho je, ak su data pre teba dolezite.
Na akomkolvek disku moze odist hocico hocikedy. Nezalohujes si dolezite data - tvoj problem, nemas co revat.
Zbytocne tu vypisujes stejne hluposti o nicom dookola.

Neměl jsem problém přiznat svou chybu se zálohováním, ale nejsem expert a pokud bych tuto Tvou radu o zálohování ignoroval i po druhé potom mě klidně seřvi,tak jsi to tu udělal, ale když se člověk svou první chybou učí, tak spíše očekává pomoc než výtky co jsem měl udělat ale neudělal, že?Ale díky jakkoliv...

Co je problematického na stovkách gigabajtů. Na trhu jsou běžně disky 2-20 TB. Koupíte dva a máte dvě nezávislé kopie, a jediné co to stojí (kromě ceny disku) je čas na to kopírování a kontrolu těch kopií. Dvě kopie jsou minumum, tři jsou lepší. HDD bohužel odcházejí, a nemusí nutně odejít HDD, stačí, když systém (nebo třeba virus) něco někam blbě zapíše což se taky stává. A když vám spadne disk z metru osmdesát, tak taky je po něm.
Stažené filmy jsou v pohodě, to neni nic nenahraditelného, jen asi dá práci to poshánět, zvlášť když už uložto neplní funkci distributora kradených filmů (ovšem filmaři si musí přiznat, že řada z toho jsou obchodně mrtvé věci, které jsou rádi, když prodají na "novinovém" DVD za pár kaček (takové ty 20-100 korunové disky v trafikách)).
Horší by bylo něco jedinečného, ať už by to byla nějaká vlastní práce, nebo rodinné foto a video. To nenahradí nikdo, prostě ztracené fotky znova nevyfotíte. Filmy existují dále někde v trezorech a spoustě kopií.

Pokud je nějaká náhrada uložto, tak neni nijak všeobecně známá, ostatně kdyby byla, tak ji zavřou, jako zavřeli uložto. Asi nezbyde vrátit se do devadesátek a tyhle věci si předávat hezky fyzicky na disketách a CD, no dneska spíš fleškách a externích HDD. Dost se dá najít na youtubu, ale to je dost cenzurované, takže to, co si filmaři nepřejou tam prostě neni. Na druhou stranu co tam je, tam je legálně, respektive právě díky té cenzuře se můžete ohánět dobrou vírou, že tomu tak je (u uložto by nikdo na dobrou víru nevěřil). Pak jsou ještě takové obskurní servery jako vimeo a soho a strašná spousta dalších a taky spousta, která tuneluje youtube. Kromě toho máme pozemní digitální vysílání, kde ve čtyřech multiplexech je asi 75 položek (taky mě to číslo překvapilo, v neděli jsem koukal na výpis, bejvávalo to kolem 50 položek), aby se mezi tolika stanicema (on je v tom i rozhlas a nějaké další blbosti) nenašlo něco, co stojí za sledování, to už by bylo.

Abych nemusel dávat další příspěvek (hodilo by se to jinam):
Porušená MFT neni problém, respektive je to problém, ale ne tak velký. MFT je na disku ve dvou odlehlých kopiích (na začátku a na konci) a obnovovací programy (mám pocit že i linux) si vyberou tu správnou.
Teď tak z hlavy neřeknu, co všechno je v MFT, systém NTFS zase tolik neznám (narodíl od FAT, který znám do posledního bajtu), jestli tam je jen seznam souborů a nebo i alokační řetězce (ty ale spíš jsou jinde). Ale tohle asi není problém někde dohledat, já neměl dosud tu potřebu.
Řešil jsem kdysi externí HDD, kde byl vadný sektor zrovna v MFT (jeden vadný sektor v jedné ze dvou kopií MFT). Soubor měl mít 50 giga (byl to 24 hodinový záznam nějakého experimentu) a disk byl nový, takže byl předpoklad, že soubor neni fragmentovaný. Vzal jsem 50 giga od pozice, kterou označil GDB (tehdy jsem ho ještě neměl zakoupený, tak jsem musel vystačit s demoverzí, která mi ukázala soubory a informace o nich (i demoverze ukáže na kterém clusteru se nachází, možná i řetězec clusterů už nevím, ten 50GB soubor neby fragmentovaný)) a ono to náhodou vyšlo. Disk se pak odnesl na reklamaci do alzáče, kde obratem vydali nový, který slouží dosud.
Hlavní je, jestli program umí tu MFT nějak dopočítat, pokud teda jsou poškozené obě kopie, taky bývá možnost si vybrat a ne vždy je správná ta možnost, kterou program nabízí jako první. Píšete, že GDB si s tím nějak poradil (v demo vám obnoví něco málo, bývalo to řádově 5 megabajtů), tak neváhejte pokud ta data mají cenu aspoň €79 nebo kolik stojí licence (na české to bývalo něco jako 2222 korun), získáte tím doživotní licenci včetně updatů.
Mimochodem právě GDB byl jediný asi z 10 programů, které jsem tehdy vyzkoušel, který si s chybou v MFT poradil. Ale bavíme se o době, kdy NTFS nebylo zase tak běžné (tehdy se ještě běžně používal FAT32) a linux ho podporoval experimentálně a ne úplně ideálně (vůbec se nedoporučovalo připojovat ho k zápisu), obnovovací programy ho neuměly.

To je sice hezký, že máš data správného názvu a správné velikosti, důležitější je ovšem obsah. Podíval ses na to, jestli soubory neobsahují třeba samé nuly? Nebo mají správnou hlavičku videosouboru? (zjistíš třeba vestavěným prohlížečem v Total Commanderu - klávesa F3). Na takové případy fakt neexistuje zázračný opravovač. Proto píšu, že na funkčníobnovu souborů nestačí jen klikat bez rozmyslu, ale potřebuješ vědět, co, jak a proč děláš.

Ano souhlas, bohužel Ulož to zkončilo tak nějak rychle, a člověk doufal že se to nějak zvrátí a nebo že bude nějaká plnohodnotná náhrada, a tak jsem touto cestou nešel abych vše kopíroval, no holt je pech...
Jinak pokud někdo hledá náhradu za Ulož to tak ČÁSTEČNĚ to lze říci o téhle firmě: https://webshare.cz/#/
Pokud někdo ví o ještě lepší náhradě za Uložto website než je tato, napište mi sem odkaz prosím, díky předem...


Ano je to tak, ale nejsem v ČR, ale na jednom ostrově, a není to tak dávno je tu jedna opravna elektroniky tak jsem tam odnesl externí disk s tím že jsem si myslel že už je zničený a oni mě nabídli že mě data stahnou za celkem i se zálohou 530NZ$ tak jsem musel souhlasit.Ale až když jsem zaplatil tak z nich vyšlo že disk je v pořádku a jen ta vstupní elektronika v té krabičce byla porušená, ale hned mi bylo jasné že spíše nekontaktovala zásuvka v té krabičce....takže mě pěkně natahnuli ale jsou tu jediní, takže mě na ně ještě zlost nepřešla, že?:-):-)

myslim ze meli pravdu, ten miniaturni plosny spoj (prevodnik sata-usb) rad odchazi.

naopak tvou teorii ze "nekontaktovala zasuvka" povazuju za nesmysl. protoze by to melo nespolehlivou funkci po delsi dobu a naopak i ted by ses nahodne k obsahu disku dostal.taky jsem se jeste nesetkal s poruchou, co tvrdis.

v prvnim pripade staci rozlamat obal externiho disku, tenky prevodnik usb vyhodit a zbude funkcni sata disk.jestli jsi ale koupil nejaky externi lowcost, kam davaji disky druhe kvality, pak maji tvoje data smutny osud.

k soucasnemu stavu: jestli je ten screen z poskozeneho externiho disku po tvem zasahu paragonem (cili jsi prepsal jeho obsah), pak se obavam, ze puvodni data uz neuvidis, pokud s tim nahodou ten paragon sam neco lepsiho neudela.

jen cvicne at vis co obnovujes: pripoj vadny disk (at uz s usb boxem nebo bez nej) a mrkni na nej nezapisujici utilitou: crystaldiskinfo.kdyz bude hlasit vetsi mnozstvi kritickych chyb, je to konecna.

na obnovu ztracenych obsahu disku pouzivam testdisk. ma dost nepratelske ovladani, uspesnost tak 50% podle priciny poskozeni.ale jestli jsi ten disk svymi pokusy uz prepsal, pak se obavam, ze neni co obnovovat.

Prevodnik sata-usb byva casto integrovany na diske a pakovany, takze jeho vymena nie je v domacich podmienkach mozna, defacto jedine vymenou za inu dosku.Preto odporucam externe disky kupovat zvlast box a zvlast disk a vyhnut sa znackovym rieseniam, ktore su ako kindervajicka, ze nikdy nevies, co ta caka po otvoreni vo vnutri.

nativni usb disky byvaji vysadou wd a seagate. co jsem zatim videl, nechavaji si je pro sebe jako levnejsi konkurencni vyhodu, ostatni vyrobci pouzivaji box s prevodnikem + wd/st sata disky.(nezapomenutelnym typem je low cost wd elements a pro mnoho zdejsich tazatelu jejich byvala data)

takze hlasuju taky za externi box.

kdyz chce tazatel overit stav disku a moznou pricinu poskozeni nebo tipnout sanci na zachranu, crystaldiskinfo mu vycte smart i pres usb pripojeni.

Ano měl jsem to udělat a disk vyndat z obalu, ale nenapadlo mě to, nejsem zas takový odborník, ale toto byla dobrá lekce.
Ale ta placatá malá USB zástrčka u toho boxu je něco tak neuvěřitelně blbě vytvořenýho produktu protože je náchylný k ohnutí což se asi stalo bych přiznal, sice ne moc, ale...mohlo to mít nějaký vliv..
https://goughlui.com/2013/03/02/toshiba-canvio-desk-3tb-external-drive/#:~:text=It%20is%20backed%20by%20the,comes%20in%20a%20retail%20box .
S tím crystaldisk to udělám díky za radu, ale jelikož je poškozený jen MTF tak dovoluje jen některým aplikacím se do něj dostat, a jestli to bude i tato aplikace tak to uvidím...
Ten testdisk mě nedovolil recovery tj. celých 232G dat.
Celkově jsem si docela jist že data jsou v pořádku, ale přístup k nim je poškozen díky MFT jak to ukázala chybová zpráva...
Pokud se mi data podaří dostat ven, tak to naformátuji tímto opravím a potom dám data zpět...

crystaldiskinfo nečte souborový systém (to by ti stačil třeba scandisk), ale smart hodnoty z eeprom, podobně jako vyčte typ disku.

tvůj externí disk neobsahuje nativní 3.5" usb disk, ale podle vzájemných poloh micro-usb3 a +12v konektoru tam musí být převodník. (to trvalo napsat sem typ)
já bych ten kryt rozlámal, převodník vyhodil a hdd připojil do stoláku, nebo přes dock station

pomocí něčeho od paragonu jsi vytáhl k sobě na druhý disk nějaké nesmyslné bloky 4gb? (roztáhni si v průzkumníku aspoň sloupce), tak snad zůstal původní obsah disku nedotčený.
záleží ovšem na mechanismu poškození. mám zkušenost, pokud je na disku vysoké množství kritických chyb (viz crystaldiskinfo), pak každý pokus o vyčtení celého obsahu disku může být tím posledním.
nejběžnější je, že uživatelé se za 20let nenaučili odpojovat usb disky , pak to odnáší souborový systém (mft).

s testdiskem už jsem obnovoval disky 500gb, zabralo to celý den, ale šlo mu to. ten ovšem mění data přímo na postiženém disku, čili jde o jediný a poslední pokus. doporučuju vygooglit nějaký návod.


Jeminkote tak to se hluboce omlouvám jestli jsem Tě uvedl v omyl, já jsem předtím mluvil o mé Toshibě 3T a jak to s ní bylo.
Ale můj problém tady se týká 2,5" externího disku a ten má klasický USB vstup a vypadá takto v hliníkovém pouzdře.
Ano testdisk udělá právě maximum 500G ale já potřebuji 232Gb data dostat ven...
Asi to byla chyba že jsem nechal připojený disk k počítači aniž bych ho používal, a potom právě jsem objevil že přestal fungovat...takže nyní vím že se to takto nesmí, a pokud se nepoužívá tak ho odpojit od počítače, že?

vzdyt toto je doma slozeny externi disk v pouzdru nejshitovejsiho vyrobce gembird, ktery jde normalne rozebrat a tim se zbavit na 99% vadneho prevodniku usb/sata.

ostatne to same oznacila jako vadne ta firma za 500 fufniku.

co se stalo pak - poridil nekdo novy externi box? a zkontroloval nekdo stav disku, do ktereho sly pred tim data pres chcipajici plosny spoj?

("z vas to taky leze jak z chlupaty deky" pravil praktikant hlavacek od inspektora trachty)

a priste prosim sem netahat nesouvisejici disky toshiba, kdyz se jich to netyka. nejsme tu mezi tupe kdakajicimi slepicemi nebo na fb.

Ano, o tom mém 3T Toshibě jsem psal-zmínil se jen jako vysvětlení na jeden komentář abych to vzal do opravny, tak nevím jak se to dostalo až sem, ale každopádně omluva ještě jednou nebylo to úmyslně.
Takže jsem opět dál a za to velmi děkuji, tyhle informace jsou opravdu cenné...to že asi odešel druhý externí box na pevný disk musí mít asi co dělat s tím tropickým klimatem kde se nacházím jinak si to nedovedu vysvětlit aby to odcházelo tak nápadně za sebou...Mám ještě jeden disk v té samé hliníkové krabičce tak to vyzkouším a dám vědět...to by saprlote byla výhra v loterii kdyby nějaký plošný spoj byl zničený v té krabičce.
Myslíte,že se to dá opravit? Ona ta krabička má své výhody že krásně odvádí teplo z toho disku...

Mám ještě jeden disk v té samé hliníkové krabičce

je roztomilé, že hliníková krabička neizoluje teplo, ale trochu ho šíří ven (disk se jí nedotýká, je vzadu jen opřený o gumu).bohužel výrobec té krabičky a usb převodníku je noname šmejd všech šmejdů, tam je problém.

až u vás bude ráno, zkus napsat, jestli je disk z druhého boxu čitelnější.


Tak jsem zjistil že ten box na externí hard disk je v pořádku, ale ten hard disk na počítači je viditelný i s jeho kapacitou 232G v disk manager ale když jdu do můj počítač tak tam je sice také ale ukazuje nula dat na něm a také zprávu že musí být před použitím naformátovaný, což pochopitelně dělat nebudu, že?Když jsem se snažil ty zakryptovaný Paragonem a vytažený data přes ten Paragon Backup and Recovery app transferovat a dostat do té normální formy pro použití, tak to prošlo tímto procesem, ale když jsem se po jeho skončení chtěl podívat co to udělalo tak tam vůbec nic nebylo. Takže co s tím ten Paragon Back up a Recovery aplikace dělala to opravdu neví ani Bůh...
A ten Crystaldisk ukázal že je ten dotyčný externí disk ze kterého ten Paragon vytahoval těch 232Gb data v dobrém stavu.

disk neni vadny, "jen" jeho souborovy system. (jedina dobra zprava je, ze po zformatovani muze fungovat dal, ale radeji v jinem boxu)

jakysi nastroj od paragonu si s poskozenym souborovym systemem neporadil, naopak tim ze ho cely prepsal jen pokracoval v chybach a obsah disku tak definitivne znicil.

v pristim zivote zkus nejdriv testdisk, ted uz je bohuzel vymalovano.

za me je ten box stale podezrely jako pravdepodobna pricina, nahodne selhavajici, ktera spustila vadne zapisy na disk.

vydatne tomu pomohla praxe nechat podezrely box trvale pripojeny k ntb a mezitim nechat windows uspavat. tak doslo k nekonzistenci dat mezi win cache a diskem. s funkcnim boxem by se toto podle me nestalo.


Diky moc za cas ktery si me venoval, a obzvlaste ty posledni vety o ponechani externiho boxu v laptopu jsou naprosta pravda a stacilo to jen odpojit a vsechno mohlo byt dnes v poradku. Drzel jsem ten box pripojeny k pocitaci i presto ze jsem tusil ze to nebude asi spravne to takto delat kdyz jsem videl jak disk sam od sebe neustale pracuje a potom se sam vypne aby po chvili zacal znovu...Bohuzel ten testdisk se do toho hard disku nedostal, proto jsem ho nemohl pouzit.
Zatim mam stale tu slozku s tema 232Gb dat ktere byli na tom externim disku, tak budu hledat cesty jak s tim neco udelat aby se ty data z toho nejakym zpusobem extrahovali dle jejich navodu.

Už se v tom nějak přestávám orientovat, nicméně stále platí - máš-li zálohu vytvořenou Paragonem, použij k rohlédnutí obsahu SW od stejné firmy. Nebo by to možná šlou namountovat jako virtuální disk a zkusit na to právě ten TestDisk. Nebo by to šlo ještě jinak - jenže to vše se odvíjí od toho, co a jak přesnějsi udělal. A to bohužel zřejmě nedokážeš reprodukovat...

[]

Přikládám jak vypadají ty extrahované složky po práci toho Paragonu v tom externím disku, který byl porušen.
A když tu jednu složku rozkliknu, tak tam vidím právě toto co je na obrázku, a ukazuje to jako celek že to má těch 232Gb.že?
Ale jejich SW s tím nic nic neudělal, přestože ten proces extrakce probíhal, tak na konci jsem tam vůbec nic neměl vyextrahované z této virtuální složky.
Zřejmě na toto ten SW není v Paragonu určen ale k čemu je opravdu určen zatím marně studuji...

Pokud ten soubor vytvořil Paragon, tak ho otevřeš (skoro určitě) jedině stejným programem (nebo "spřaženým" programem stejné firmy). Obvykle je třeba mít ten program nainstalovaný (ne jen jako boot) a ten soubor otevřít jako virtuální disk.

"recovery" u free verze znamena jen obnovu predchozi zalohy, ne obnovu vadneho disku.a je mozne, ze ten povytahoval 1:1 jen bezcenne bloky dat (viz stejne velikosti 4gb), ktere bez mft nepujdou rozlustit.

na to by mel slouzit placeny paragon hard disk manager, ma trial verzi.anebo dopadne stejne jako ostatni recovery programy.


Jak to tak postupně studuji, tak placení respektive zakoupení licence by mělo být až při napalování té složky na nějaké medium, že?
Lze se snad dopracovat zdarma až ke kontrole integrity dat v té extrahované složce, ale zatím jsem to ještě nezkoušel.
Kdybych si byl nějakým placeným recovery programem jistý že udělá plnou recovery dat, tak snad už se tímto přestanu trápit, a nějakou licenci zakoupím, ale kde to v té záplavě najít, že?
Prostě na tak obrovské množství dat udělat recovery z disku nic zdarma není a s tím už se člověk asi musí smířit, že?

jeste jednou:
ta tvoje verze neslouzi k obnove vadneho disku. umi zalohovat funkcni disk a tuto zalohu obnovit zpet.
ty ovsem zadnou pouzitelnou zalohu pred poskozenim nemas.

pro vadny disk ma byt resenim ten placeny sw. abys nekupoval billa v pytli, ma 30denni trial verzi.uvidis sam, jestli vypise nejake omezeni, treba na par gb dat. ale uz z toho poznas, jestli ma cenu kupovat plnou verzi.

a nechapu co mas porad s tim palenim; to chces stravit rok vypalovanim 50 dvd a hledanim, co na kterem dvd je?potrebujes volny disk na obnovu, ne vypalovacku.


Oprav mě, pokud to co jsem již udělal nebylo jak mělo:
1. Použil jsem Paragon Backup/Recovery program abych dostal všechny data z toho poškozeného disku. O jiném programu od Paragonu, který data z poškozených disků vytahuje nevím. https://www.paragon-software.com/backup-recovery/
2.Takže mám jednu složku, která se ale musí nějakým způsobem přetransformovat na použitelné složky, což jak jsem pochopil jde přes speciální napalovací SW, který je ale u Paragonu placený. Napalovat to jde i na externí disky, takže pochopitelně o nějakých DVD nelze mluvit, že?
Nic jiného jsem tu od Paragonu nenašel, tak pokud máš odkaz na jiný Paragon, velmi uvítám tuto informaci...

proboha ty máš problém, ne já, tak z čeho mě dva dny zkoušíš? proč si to nepřečteš sám?
ad 1) kde se na té stránce píše, že to obnovuje disk a ne zálohu?
bod 2) beru jako fixní ideu, kterou nemá cenu se zabývat. pár disků jsem v životě obnovoval, trochu tuším o čem píšu.

tvůj paragon dělá placené softy:
backup & recovery business - něco tam tvrdí, ale nemusí to znamenat obnovu vadného hdd:

Recovery: Correct boot problems resulting from hardware malfunction or logical errors
Restoration: Rebuild entire disks and partitions

paragon hard disk manager for business - bill ví, co tím myslí. ale za tu dobu jsi mohl nějaký trial spustit, nebo aspoň prolistovat dokumentaci:

you can ensure timely disaster recovery of all data stored on your machine

seznam nějakých sw pro obnovu, už starší: https://pc.poradna.net/articles/893093-zachrana-smazanych-souboru-dat-z-harddisku-aktualizovano
a samozřejmě to chce mít jistotu, že v cestě není náhodně selhávající převodník usb-sata. ale to je zase házení hrachem.


Takže tímto závěrečným prohlášením bych chtěl velmi moc poděkovat všem kteří utratili svůj drahocenný čas nad mými problémy s Paragon appkou a jeho systémy, které ale nefungují tak jak by měli v té neplacené části, což mě potvrdil i jeden uživatel přímo na Paragon company fóru, že?
Ale jako amatér v recovery dat jsem zároveň zjistil jeden fakt a to je, že 232G dat nemám šanci zdarma dostat z externího disku a t je bohužel fakt na který přijde každý a to dříve nebo pozdějc,že?
A tak jsem zakoupil měsíční licenci u této špičkové firmy kterou už znám léta a která má jeden z nejkvalitnějších systémů na recovery dat v domácích podmínkách na světě, že? https://www.easeus.com/data-recovery-software/
Takže pokud nemáte mechanicky poškozený pevný disk, tak velmi doporučuji tento luxusní program, který funguje opravdu luxusně,že?
Ještě jednou velký díkec... upřímně Richard


Tak bych chtěl všechny zainteresované informovat o dalších krocích ve kterých jsem pokračoval v recovery dat z externího disku.
Zakoupil jsem měsíční licenci od firmy Easeus na recovery dat z externího disku který nebyl poškozený, jen MFT nedovolil vstup do disku.
Data jsem pomocí tohoto programu vytahnul, ale bohužel ani jedna složka (video file) nefungovala, protože byla poškozena.
Firma Easeus mě nabídla další program na opravu poškozených složek (files), což jsem odmítnul protože to na mě působilo tak že je to jen extra tahání peněz z kapes a že to opravování files mělo být zahrnuto už v tom recovery programu aby se složky opravili automaticky, že?
No překvapili mě a nakonec mi peníze za tu licenci na recovery program vrátili...
Bohužel nevím zda lze někde získat solidní program na opravu složek což jsou z 99% video files...

Ano je to pravda, ale tihle odborníci na mě už podvodem vylákali tolik peněz že v současné době hledám odvahu zase někomu resp jim nacpat peníze...
Oslovil jsem je a to dokonce 2x že vím že jsem je přeplatil, a že já bych se takto nechoval, abych zneužil situace a naúčtoval si takovéto obrovské peníze jen za to že mě po zaplacení řekli že nebyl poškozený disk ale elektronika vstupu do externího boxu což by stálo 1/4 toho co jsem jim zaplatil...
A ani se mi neozvali, zřejmě pod tíhou špatného svědomí, že? Chtěl jsem aby si peníze nechali, ale udělali mě za to tuhle práci na poškozených souborech...

No tak například (nedělám reklamu) https://www.zachrana-dat.cz/cz/zachrana-dat-orientacni-cenik.html :

Neúspěšná záchrana dat - když data není možné obnovit, za záchranu dat nic neplatíte

http://www.abax.cz/cz/diagnostika-datoveho-nosice-disku/

...ještě dříve, než se přistoupí k vlastní záchraně dat a obnově jejich struktury, provedeme diagnostiku. ... U nás poskytujeme tuto část práce zákazníkovi ZDARMA. ....Sdělená cena je platná pouze v případě, že obnova dat proběhne úspěšně dle diagnostikovaných předpokladů.

Shrnuto - solidní firmu poznáš tak, že analýzu se sdělením pravděpodobnosti záchrany provedou zdarma a pokud souhlasíš s obnovou, platíš jen za skutečně zachráněná data.


Ano není problém a vše je za krásné levné peníze pokud člověk žije v ČR, ale tady na Cookových ostrovech jsou tihle kluci (ani asi nejsou místní ale z Asie) co mají veškeré vybavení k recovery dat a dokonce mi říkal že se to učil u této firmy v ČR kde měl zaplacen kurz, a prý jsou světově nejlepší v recovery dat Rusové kteří to prý učí i Čechy, že?Oni si na mě holomci prostě zgustli a platil jsem 50$ NZ za přijetí a potom 480$ NZ za to že mě vlastně nic neudělali jen mě po zaplacení řekli že disk je vlastně v pořádku i když před zaplacením se mnou hráli špinavou hru, že ten disk můžu použít jen do 6 měsíců než si data převedu jinam...
Tak se na můj úkor dobře napakovali, že?

jeste k "pokud se nepouziva, odpojit..."ty ho sice nepouzivas, ale windows ano. mozna ho dokola indexuji, skenuji na viry, nekdy pres nej roztahnou kos a body obnoveni, a urcite cachuji jeho obsah. a nakonec kram uspavaji za chodu windows kdyz neni pouzivany nebo pri vypnuti.

to je prilis moc akci, kdy se musi udrzet stejny obsah ext.disku jako je nacachovany v ram a behem toho se nesmi rozpojit.

coz se pri dlouhodobem pripojeni a "nepouzivani" hrave stane. anebo se prave mezi ext.disk s mft tabulkou a cache windows postavi chcipajici prevodnik.

Ano doslova a do písmene souhlasím protože takto to přesně bylo, a já blbec jako snad naschvál to takto nechal při každém za pnutí počítače vědouce že tohle asi nebude tak dobré...
Přesně co jsi popsal se s tím externím diskem celou tu dobu také dělo, zapínal se a šel dlouho sám od sebe potom se vypnul a znova zapnul atd.
Holt jak jsem starej tak jsem blbej, že?


Tak jsem zjistil že ten box na externí hard disk je v pořádku, ale ten hard disk na počítači je viditelný i s jeho kapacitou 232G v disk manager ale když jdu do můj počítač tak tam je sice také ale ukazuje nula dat na něm a také zprávu že musí být před použitím naformátovaný, což pochopitelně dělat nebudu, že?Když jsem se snažil ty zakryptovaný Paragonem a vytažený data přes ten Paragon Backup and Recovery app transferovat a dostat do té normální formy pro použití, tak to prošlo tímto procesem, ale když jsem se po jeho skončení chtěl podívat co to udělalo tak tam vůbec nic nebylo. Takže co s tím ten Paragon Back up a Recovery aplikace dělala to opravdu neví ani Bůh...
A ten Crystaldisk ukázal že je ten dotyčný externí disk ze kterého ten Paragon vytahoval těch 232Gb data v dobrém stavu.


Díky velmi za radu, bohužel ta Recuva má omezený rozsah a hlavně pomocí ní jsem se do disku nedostal ukázala mi že je porušený MFT. A to samé se dá říci Get data back také má omezené schopnosti co se objemu dat týká, holt 232G je pro zdarma aplikace příliš...
Ale ten druhý způsob vyzkouším, díky.

nesmysly furt dokola.
232gb neni zadne prilis, free testdisk si s tim "muze" poradit.
ovsem pokud tazatel svou necinnosti, zpusobem pouzivani / odpojovani disku a zapojenim vadneho dilu neprispel k zapisu vadnych dat, ze kterych uz neni co obnovit.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru

Build a Mobile Site
View Site in Mobile | Classic
Share by: